BĚŽECKÝ TRÉNINK

"Když běháš, jsi běžec. Je jedno, jak daleko nebo jak rychle běžíš. Je jedno, jestli dnes běháš poprvé nebo jestli už běháš 20 let. Nemusíš projít žádným testem, získat licenci nebo členskou kartu. Prostě běžíš..."
John Bingham ... a ten pocit :))

Co je myšleno běžeckou školou:

Běžecké tréninky nejsou určeny pro žádné sportovce a už vůbec ne, pro vrcholové, ti mají své atletické kluby a běžecké oddíly. Mé běžecké tréninky jsou určeny pro lidi, co by chtěli zkusit běhat, ale nemají vůli, nebo odvahu začít. Pro ženy které se bojí běhat sami po lese, pro muže kteří se rádi předvedou, jak jim to jde. Prostě jde o to vytvořit partu lidí, co si ráda mákne a při tom se pobaví.

Jak to probíhá:

Běžecké tréninky probíhají v neděli kolem 8 hodiny, připojit se jde kdykoli, ale většinou se začíná v březnu na délce tratí kolem 2 km a postupně se zvyšuje délka, až se nakonec, kolem září běhají 10 kilometrové úseky, s časem kolem hodiny. Tréninky máme vždy týden předem domluvené, co se půjde běhat a odkud. Nejčastěji začínáme v neděli u Hodonínské ZOO. Taky se soustředíme, abychom střídali intervalové tréninky, vytrvalostní a taky tréninky do kopce. Klienti, kteří zkoušejí začít a začnou pod vedením, se nakonec zlepší natolik, že běžeckou sezonu zakončujeme většinou závodem v běhu okolo brněnské přehrady (Vokolopriglu.cz) délka závodu je 14,1km a docela kopcovitý terén.

Většina začínajících běžců tvrdí že běhání na základní škole přímo nenáviděli. Ve skutečnosti je běhání velice jednoduché, stačí ho jen provádět pravidelně, a proto se scházíme. Což znamená, že když se zrovna někomu nechce tak jde kvůli ostatním. Protože ví, že nakonec ho ostatní nakazí tou správnou běhací náladou a o tom to je :-) .

Co se v běžecké škole naučíte a získáte:„Každý den se probudí v Africe gazela. Ví, že musí utíkat rychleji než nejrychlejší lev, jinak zemře. Každý den se probouzí také lev. Ví, že musí předběhnout nejpomalejší gazelu, jinak zahyne hlady. Je jedno, jestli jste gazela nebo lev. Jakmile vyjde slunce, raději se rozběhněte.“
– Abe Gubenga, etiopský spisovatel